Дієтичні добавки

Все, що вам потрібно знати про креатин

Креатин, а точніше бета-метилгуанідінооцтова кислота, є органічною хімічною сполукою, яка природним чином зустрічається в організмі людини і міститься переважно в м’язах і сухожиллях. Креатин є однією з найпопулярніших дієтичних добавок, яка використовується порівняно часто з білковими добавками. Існує багато розмовних приказок про нього, але найважливішим є той факт, що це одна з найбільш науково перевірених добавок. Через усе це варто знати якомога більше про креатин, принаймні на базовому рівні. Це дійсно може допомогти вам досягти навіть найскладніших тренувальних цілей.

Креатин – як це працює і для чого його використовують?

По-перше, креатин складається з 3 амінокислот – аргініну, гліцину і метіоніну, і що цікаво, в організмі людини майже 100% креатину міститься в м’язах, а в незначних кількостях – в таких органах, як мозок, печінка і нирки. Це пов’язано з тим, що креатин бере участь у багатьох процесах, необхідних для правильного функціонування м’язів і позитивно впливає на їх зростання.

Креатин в м’язах з’єднується з іншими ферментами, в результаті чого утворюється т. зв фосфокреатин. Це дуже важливо – особливо для спортсменів. Завдяки цьому з’єднанню м’язи отримують належне живлення для інтенсивних тренувань і, таким чином, захищені від травм. Крім того, фосфокреатин забезпечує необхідну кількість енергії, і організм використовує її для синтезу білка в м’язах. Все це означає, що він має величезний і позитивний вплив на загальний стан м’язової маси в організмі людини.

Величезна роль креатину в досягненні тренувальних цілей робить його добавкою, яку часто купують у світі спорту. Однак варто пам’ятати, що при покупці слід звертати увагу на відповідну якість БАД, перевірений і відповідний склад тощо.

Коли починати прийом креатину?

Звичайно, перед початком прийому добавок ви завжди повинні починати з збалансування свого раціону – тільки якщо дієта не в змозі забезпечити організм необхідною кількістю поживних речовин – тоді ви повинні досягти поживних речовин і добавок. Однак у випадку креатину, який міститься в основному в м’ясі та рибі (в інших продуктах у слідових кількостях), може бути неможливо забезпечити його на рівні, задовільному для спортсмена. Досить сказати, що для приблизно 5 г креатину вам знадобиться з’їсти кілограм м’яса, а в цьому продукті його найбільше.

Це означає, що все більше і більше людей обирають креатин у формі добавки, якщо їхньою метою тренувань є збільшення м’язової маси. Однак, крім самої добавки, якість добавки важливіша, тому завжди варто купувати всі види добавок з перевіреного джерела.

Ольга Шевченко

Ольга Шевченко

25-річна пристрасна прихильниця здорового способу життя. Завела свій блог, щоб у своїх статтях пропагувати фізичну активність і здорове харчування.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *