Здоров'я

Вплив вітаміну С – чи варто доповнювати його цілий рік?

Організм людини, безсумнівно, є складним механізмом, який потребує величезної кількості різних типів поживних речовин для нормального функціонування. Його можна порівняти зі своєрідним паливом, без якого організм не в змозі виконувати низку дій, навіть найелементарніших, таких як правильний кровотік у крові або імунітет до шкідливих бактерій і вірусів. Однією з груп речовин, які відіграють дуже важливу роль в організмі людини, є вітаміни, і найпопулярнішим серед них є вітамін С. Його дуже часто рекомендують додатково приймати, чи не так?

Дія вітаміну С – властивості

Вітамін С насправді є аскорбіновою кислотою, яка має ряд різних фізичних і хімічних властивостей. В першу чергу це зазвичай пов’язують з імунітетом організму, але це не єдине його застосування, про яке багато хто забуває. Як ще діє вітамін С?

  • Він має антиоксидантну дію – це означає, що вітамін С ефективно блокує роботу вільних радикалів, які, серед іншого, прискорюють процеси старіння клітин. Втручаючись у ДНК клітин, вільні радикали руйнують їхні структури, що може призвести до їх мутації в ракові клітини.
  • Впливає на кровоносну систему – аскорбінова кислота зміцнює і ущільнює кровоносні судини в організмі людини і регулює в них кровотік. Належний рівень вітаміну С ефективно захищає від атеросклерозу та запобігає виникненню крововиливів, підшкірних крововиливів, кровоточивості ясен та утворення синців тощо.
  • Він впливає на рівень колагену – для процесу виробництва колагену, який відбувається в організмі людини, необхідний вітамін С. Завдяки цьому вітамін С також опосередковано впливає на еластичність суглобів, шкіри, кровоносних судин і сухожиль. Це особливо важливо під час відновлення після травми тощо.

Усе це означає, що дбати про належний рівень вітаміну С в організмі варто не лише під час хвороби, а цілий рік, навіть влітку. Саме тоді ми частіше і охочіше займаємося різними видами фізичної активності, а незвиклі до цього суглоби особливо вразливі до розтягнень та інших видів травм.

Чи варто доповнювати вітамін С цілий рік?

Перш за все, на початку варто зазначити, що це залежить, тому найкраще проводити регулярні тести, зокрема: на рівень вітаміну С, щоб з’ясувати, чи можуть додаткові добавки протягом року взагалі мати значення. Це пов’язано з тим, що максимальна добова норма вітаміну С не повинна перевищувати 1000 мг. Організм може засвоїти лише цю кількість, а надлишки аскорбінової кислоти просто виводяться з сечею.

Ольга Шевченко

Ольга Шевченко

25-річна пристрасна прихильниця здорового способу життя. Завела свій блог, щоб у своїх статтях пропагувати фізичну активність і здорове харчування.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *