Дієтичні добавки

Протеїнові добавки – як вписати їх у свій план тренувань

Протеїнові добавки, безсумнівно, є одними з найпопулярніших поживних речовин і дієтичних добавок. Вони мають широкий спектр застосування і можуть ефективно використовуватися як в період скорочення, так і при нарощуванні маси тіла. Незважаючи на його величезні можливості, багато людей все ще цікавляться, серед іншого: про те, коли приймати білок, у яких кількостях або який тип добавки вибрати (наприклад, гідролізат). У такому випадку варто подумати, на що звернути увагу, адаптуючи білкові добавки до свого плану тренувань і дієти.

На що слід звернути увагу, включаючи в свій раціон білкові добавки?

Перш за все, потрібно враховувати власну ситуацію. Яка мета тренувань, яка маса тіла, і не менш важливо буде підрахувати, скільки саме білка в даний момент надходить в організм з їжею. Передбачається, що організму потрібно трохи більше 1 г білка на 1 кг маси тіла, щоб нормально функціонувати без підвищеної фізичної активності. Однак, коли ви починаєте тренуватися і виконуєте їх регулярно, потреба в білку може зрости на 100%.

Ця значна зміна дуже ускладнює забезпечення організму необхідною кількістю білка через їжу. Саме в цій ситуації ви повинні почати додавати цю поживну речовину. Протеїн живить м’язи, якщо ви виконуєте інтенсивні тренування і не забезпечуєте його в потрібній кількості в організмі, це може призвести до серйозних наслідків для здоров’я, травм м’язів і т.д. Якщо в раціоні не вистачає білка, не має великого значення, приймаєте ви протеїнову добавку до або після тренування – найголовніше – заповнити її нестачу.

Протеїнові добавки та добавки до або після тренування – що вибрати?

В даному випадку багато що залежить від мети навчання людини та її власних уподобань. Наприклад, не кожна людина любить займатися на повний шлунок, тому ви можете сміливо вирішувати споживати протеїнову добавку після тренування. Наразі немає жодного наукового дослідження, яке б показало, що надходження великої кількості білка до або після тренування є більш-менш ефективним. Найголовніше — щодня забезпечувати організм необхідною кількістю білка.

Однак можна зазначити, що вживання протеїнової добавки перед тренуванням забезпечить м’язи високоякісним білком, таким чином забезпечуючи м’язи відповідною кількістю «палива» для тренування. Проте білкова добавка після тренування позитивно позначиться на регенерації м’язів, а отже, і всього організму після інтенсивних тренувань. Тому багато залежить, зокрема, від: залежно від того, в який час дня ви тренуєтеся, коли у вас є час на поживну їжу тощо.

Подібна ситуація і з багатьма різними поживними речовинами та дієтичними добавками, хоча це правило не для всіх таких продуктів (варто пам’ятати). Незалежно від типу кондиціонера, завжди варто звертати увагу на їх якість. Завдяки цьому ви можете бути впевнені, що разом з протеїном не вживаєте заборонених речовин або речовин, заборонених у спорті тощо.

Ольга Шевченко

Ольга Шевченко

25-річна пристрасна прихильниця здорового способу життя. Завела свій блог, щоб у своїх статтях пропагувати фізичну активність і здорове харчування.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *