Дієтичні добавки

Odżywki okołotreningowe – czyli jakie? Suplementy, które warto szczególnie stosować

Багато людей, які борються з проблемою збільшення м’язової маси або підвищення своєї фізичної працездатності, використовують різні види добавок перед тренуванням. Ці препарати призначені для підтримки організму під час фізичних навантажень і підвищення його регенерації після тренувань. Але які добавки перед тренуванням варто використовувати?

Протеїнові добавки і креатин – абсолютна основа?

Білки є одним з найважливіших компонентів раціону фізично активних людей. Вони є будівельним матеріалом для наших м’язів, тому надзвичайно важливо забезпечувати організм ними в належній кількості. Під час тренувань м’язи зазнають мікротравм, що робить їх більш сприйнятливими до поглинання поживних речовин. Протеїн тут є одним з найважливіших елементів, який забезпечує швидку регенерацію та відновлення м’язів. Тому вживати протеїни варто як до, так і після тренування. До найпопулярніших джерел білка відносяться: сироватковий білок, казеїн, яєчний білок і соєвий білок.

З іншого боку, креатин є однією з найпопулярніших дієтичних добавок, яку використовують спортсмени. Це природна сполука в організмі людини, яка зберігає енергію у формі АТФ. Вживання креатину прискорює процес регенерації м’язів, підвищує їх витривалість і силу. Креатин особливо рекомендується для людей, які тренуються в тренажерному залі, оскільки він забезпечує більш інтенсивні тренування та швидші результати. Однак перед використанням креатину слід проконсультуватися з лікарем або дієтологом, щоб уникнути можливих негативних побічних ефектів.

Бета-аланін

Бета-аланін – це амінокислота, яка в організмі перетворюється на карнозин. Карнозин захищає наші м’язи від кислотності, яка виникає під час інтенсивних тренувань. Застосування бета-аланіну дозволяє продовжити час тренувань і збільшити їх інтенсивність. Крім того, препарат прискорює регенерацію м’язів, що особливо важливо для людей, які тренуються кілька разів на тиждень. Однак пам’ятайте, що використання бета-аланіну може викликати поколювання та оніміння шкіри.

Кофеїн

Кофеїн – це природна хімічна сполука, яка міститься в каві, чаї та енергетичних напоях. Це популярний інгредієнт багатьох добавок перед тренуванням завдяки його стимулюючим властивостям. Кофеїн має стимулюючу дію на наш організм, покращуючи нашу концентрацію та фізичну витривалість. Крім того, препарати з кофеїном прискорюють метаболізм, що призводить до більш швидкого спалювання жиру. Однак слід пам’ятати, що кофеїн викликає звикання, тому його надмірне споживання може призвести до негативних наслідків для здоров’я.

глютамін

Глютамін – це амінокислота, яка відповідає за транспортування азоту в організмі людини. Застосування глютамина дозволяє прискорити регенерацію м’язів і захистити від катаболізму. Особливо рекомендується для людей, які тренуються в тренажерному залі, тому що це допомагає наростити м’язову масу та збільшити їхню силу та витривалість. Крім того, глютамін підтримує імунну систему і має багато інших переваг, що важливо не тільки для спортсменів.

Ольга Шевченко

Ольга Шевченко

25-річна пристрасна прихильниця здорового способу життя. Завела свій блог, щоб у своїх статтях пропагувати фізичну активність і здорове харчування.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *