Дієтичні добавки

Креатин в харчових добавках для спортсменів – чи потрібен він?

У спортсменів, незалежно від того, яку дисципліну вони тренують, їхній організм працює по-різному. Навіть у порівнянні з людьми, які регулярно займаються якоюсь фізичною активністю на аматорському рівні. Зі збільшенням використання організм потребує більшої кількості різноманітних поживних речовин, щоб мати можливість нормально функціонувати та підтримувати хороше здоров’я та фізичну форму. В іншому випадку значно зростає ризик отримання травм і травм, яких спортсмени явно хочуть уникнути.

Все це означає, що різні види дієтичних добавок і харчових добавок популярні, особливо серед спортсменів, щоб задовольнити підвищені потреби організму і захистити його від усіх видів пошкоджень і захворювань. Звичайно, залежно від спорту, який практикується, будуть рекомендовані різні види підготовки, страви в раціоні або інші вправи для забезпечення здоров’я тіла. Але як щодо популярного креатину?

Креатин в раціоні спортсменів

Креатин є однією з найпопулярніших добавок для фізично активних людей взагалі, про нього чули і люди, які безпосередньо не займаються спортом і т. д. Це все завдяки тому, що він пройшов ретельну наукову перевірку і його ефективність підтверджена багато разів. Крім того, він також визнаний численними національними спортивними комітетами як дозволена речовина, що підтримує організм спортсменів. Це лише свідчить про те, що креатин тісно пов’язаний зі спортом, а також безпечний і може принести конкретну користь.

Однак, перш за все, він пов’язаний з нарощуванням м’язової маси, а тому – особливо рекомендований людям, які займаються силовими або бодібілдинговими видами спорту. Однак, як і з будь-яким типом добавок, ви повинні спочатку спробувати забезпечити всі види сполук через їжу. Однак у випадку з креатином це неможливо через його малу кількість у всіх видах харчових продуктів. Звідси його висока популярність. Якщо у вашому раціоні є необхідна кількість креатину для ефективних тренувань, добавки необхідні.

Однак при виборі БАД також важливо, щоб вони надходили з перевіреного джерела і офіційно продавалися. Таким чином можна уникнути прийому небажаних і небезпечних для здоров’я сполук.

Чи гарантує креатин ще щось, крім розвитку м’язів?

Звичайно, користь від використання креатину полягає в основному в м’язовій масі тіла, її зростанні, а отже, у збільшенні м’язової сили та витривалості. Однак це не єдині переваги, про які варто пам’ятати, починаючи використовувати креатин або розглядаючи цей тип добавки. Також багато говорять про його вплив на регенерацію організму після тренувань. Усе через вплив креатину на м’язи та його антикатаболічні властивості. Іншими словами, креатин, захищаючи м’язові тканини від руйнування, також впливає на їх швидке відновлення після тренувань.

Однак це також сприяє зростанню м’язової тканини. Адже швидша регенерація означає можливість проводити більше тренувань з коротшими інтервалами або збільшувати їх інтенсивність.

Ольга Шевченко

Ольга Шевченко

25-річна пристрасна прихильниця здорового способу життя. Завела свій блог, щоб у своїх статтях пропагувати фізичну активність і здорове харчування.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *