Здоров'я

Як боротися з дефіцитом вітаміну D3?

Вітамін D3, безсумнівно, є одним з найважливіших вітамінів, які необхідно постачати в організм. Однак дефіцит вітаміну D3 давно визнано глобальною проблемою, на яку, що найгірше, люди мало впливають. чому Все завдяки географічному положенню і відповідно куту падіння сонячних променів в різні пори року. Найбільше вітаміну D3 надходить в організм в результаті т.зв синтез шкіри, який відбувається, коли тіло (максимальна його поверхня) піддається впливу сонячних променів.

Але щоб цей процес був ефективним, сонячні промені повинні падати на шкіру під потрібним кутом, що навіть у літні дні є найбільш доцільним у той час, коли більшість людей перебуває в офісах, квартирах чи інших приміщеннях. Це основна причина глобального дефіциту вітаміну D3. Однак з ними треба якось боротися.

У яких ситуаціях може виникнути дефіцит вітаміну D3?

Глобальна проблема, пов’язана з дефіцитом вітаміну D3, виникає через географічне розташування. Найкращі умови для синтезу шкіри в екваторіальній зоні, але там також можуть виникати недоліки, особливо серед так званих груп ризику. Хто входить до них? Перш за все дітям (особливо до 1 року), а вітамін D3 необхідний для правильного розвитку кісткової системи, запобігання викривлень хребта і т. д. Крім того, вагітним і годуючим жінкам також слід приділяти особливу увагу належному рівню. вітаміну D3.

Однак людям, які страждають численними захворюваннями, особливо пов’язаними з обміном речовин і травною системою, слід особливо уважно ставитися до дефіциту вітаміну D3. Сюди входять, наприклад, запальні захворювання кишечника, синдром короткої кишки, целіакія тощо. Крім того, гіперпаратиреоз і використання ліків від епілепсії також небезпечні.

Також вважається, що захворювання нирок і діаліз можуть впливати на низьку концентрацію вітаміну D3 в організмі. У боротьбі з дефіцитом у групах ризику зазвичай використовують цінні БАДи з підвищеними дозами вітаміну D3. Таким чином, організм швидше відновить належний рівень цієї сполуки, і наслідки її дефіциту будуть уникнути.

Які способи боротьби з дефіцитом вітаміну D3?

Хоча харчові добавки є хорошим способом боротьби з дефіцитом, особливо у випадку вітаміну D3, багато людей шукають інше рішення з різних причин. Варто пам’ятати, що це можливо, хоча це може виявитися менш ефективним. Відповіддю на те, як боротися з дефіцитом вітаміну D3, будуть його природні джерела. Одним із них є вже згаданий шкірний синтез, який може покривати до 100% добової потреби організму у вітаміні D3. Однак у Польщі шкірний синтез діє лише в період з травня по вересень, а також між 10:00 і 15:00, це означає, що цей спосіб прийому вітаміну D3 недоступний для багатьох людей.

Однак правильно збалансована дієта також може забезпечити певну кількість вітаміну D3. Однак варто пам’ятати, що забезпечити всю добову потребу організму таким чином не вийде. Його багаті джерела включають, серед іншого: жирна риба, риб’ячий жир, печінка тварин і курячі яйця. Також варто пам’ятати, що продукти рослинного походження містять ще один вітамін D – вітамін D2. Хоча ці сполуки називаються по-різному, вони зазнають однакових модифікацій в організмі, які призводять до утворення їх активної форми.

Ольга Шевченко

Ольга Шевченко

25-річна пристрасна прихильниця здорового способу життя. Завела свій блог, щоб у своїх статтях пропагувати фізичну активність і здорове харчування.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *