Дієтичні добавки

Ізолят сироваткового протеїну – для кого ця добавка?

Протеїнові добавки, безсумнівно, є одними з найпопулярніших добавок взагалі, але варто знати, що існує 3 різних типи. Найпопулярнішим і доступним є т.зв концентрат сироваткового білка (WPC). Його найнижча ціна пояснюється просто вартістю його отримання, яка також є найнижчою. Однак це не єдиний вид або вид протеїнових добавок, про які варто знати і при необхідності доповнювати.

Інші два типи білкових добавок – це т.зв ізолят сироваткового білка (WPI) і гідролізат (WPH). Чим вони відрізняються один від одного? Є 3 основні відмінності. Ціна, спосіб отримання і найголовніше – кількість протеїну в складі. Досить сказати, що WPC зазвичай містить приблизно 70/75% білка у своєму складі, тоді як WPH часто містить до 100%. Варто познайомитися з тим, що знаходиться між ними, тобто ізолятом сироваткового протеїну, який може містити до 90% білка. Але що все це змінює і коли варто до цього дотягнутися?

Ізолят сироваткового протеїну – кому його використовувати?

Як і у випадку з багатьма іншими різними добавками, у випадку ізоляту сироваткового білка можна визначити певні групи людей, які повинні бути особливо зацікавлені в ньому, оскільки вони можуть отримати найбільшу користь від його використання. Однак варто на самому початку наголосити на принциповому питанні. Перш за все, скільки білка ви споживаєте, залежить від конкретного стану організму. Враховується маса тіла, мета тренування, а також рівень прогресивності фізичного навантаження та його регулярність.

Все це означає, що потреби багатьох людей дуже різні, і хтось може мати щоденну потребу в білку, наприклад, 170 г. і 70 гр. Це, у свою чергу, означає, що в першому випадку WPC може бути недостатньою поживною речовиною через менший вміст білка. У таких ситуаціях варто починати добавку з ізоляту сироваткового протеїну, який має більш високу концентрацію білка і задовольнить підвищену потребу організму в цьому нутрієнті.

Чому варто використовувати ізолят сироваткового протеїну?

У деяких випадках ізолят сироваткового протеїну може просто забезпечити організм набагато більшою кількістю білка, ніж у випадку концентрату. Однак задоволення потреб організму в білках у щоденному раціоні приносить багато переваг. Таким чином, використання добавок WPI може сприяти подальшому розвитку м’язової маси тіла, забезпечувати білками, необхідними для живлення м’язів, а також важливими для їх регенерації після тренування.

Крім того, належне живлення м’язів також є способом уникнути травм і різного роду травм, які можуть виникнути під час тренування з невідповідною кількістю поживних речовин в організмі. Це означає, що в деяких випадках ізолят сироваткового протеїну є єдиним способом захистити ваше тіло та дати йому змогу розвиватися.

Тому варто пам’ятати про забезпечення організму належною кількістю не лише білка, але й усіх видів інших поживних речовин, щоб забезпечити йому захист і відповідні умови для розвитку. Однак через те, що організм досить складний і потребує величезної кількості різних сполук для нормального функціонування, варто знати, де можна придбати цінні дієтичні добавки, які допоможуть задовольнити потреби організму в різних ситуаціях.

Ольга Шевченко

Ольга Шевченко

25-річна пристрасна прихильниця здорового способу життя. Завела свій блог, щоб у своїх статтях пропагувати фізичну активність і здорове харчування.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *