Дієтичні добавки

Гейнер і BULK, які відмінності між цими гейнерами?

Серед вуглеводних і протеїнових добавок двома найпопулярнішими продуктами, безсумнівно, є гейнер і BULK. Вони використовуються для аналогічних тренувальних цілей, а також у якості добавок після тренування для належного живлення м’язів тіла. Хоча гейнер, ймовірно, більш популярний, не варто нехтувати добавками BULK в цьому відношенні, які можуть бути більш придатними в деяких випадках. Тому варто знати деякі їх характерні особливості, щоб побачити відмінності між цими двома масовими будівельними добавками.

Що таке гейнер і що таке балк?

На самому початку варто поглянути на те, що насправді являють собою ці дві добавки, які використовуються для нарощування м’язової маси. Обидва типи добавок відносяться до вуглеводно-білкових добавок, а це означає, що в переважній більшості випадків вони будуть складатися як з білків, так і з простих і складних цукрів. Тож як їх взагалі відрізнити?

  • Гейнер – його найчисленнішим інгредієнтом будуть вуглеводи, які зазвичай складають близько 70% складу добавки. Однак протеїн, що міститься в гейнери, зазвичай становить від 15 до 30% їх складу. Якщо вуглеводи і білки не покривають 100% складу, найчастіше доповнюють вітаміни, мінерали і жири в невеликих кількостях. Завдяки переважанню в складі вуглеводів, гейнер здатний забезпечити велике енергетичне навантаження після споживання.
  • BULK – від гейнера його відрізняє насамперед склад. У цьому виді масових добавок вуглеводи і білки розподіляються «порівну». Тому в складі ролів найчастіше буде 50% білків і 50% цукрів. Таким чином добавка для маси забезпечує не тільки енергію, але й значну кількість будівельного матеріалу для м’язів. Це також буде важливо для людей, які відносно швидко набирають жир – більше білка, важливіше для м’язів.

Як бачите, основною і найважливішою відмінністю мас-гейнера від балка є склад мас-добавки. У масовій формі вуглеводи та білки зазвичай містяться в однакових або дуже схожих кількостях, тоді як у гейнері домінуючим інгредієнтом будуть вуглеводи.

Гейнер vs BULK – що краще вибрати для маси?

Як це часто буває в таких справах, все залежить від конкретної ситуації. Харчування та дієтичні добавки, незалежно від їх типу та призначення, завжди повинні доповнювати основну, добре збалансовану дієту та тренування/фізичну активність. Це багато в чому дозволить підібрати кращий мас-гейнер, який повинен бути лише доповненням, а не заміною, наприклад, одного з прийомів їжі. Ваша ціль тренувань і стан вашого здоров’я також важливі.

Це означає, що якщо ви струнка людина, яка має проблеми з набором маси через швидкий метаболізм, варто вибрати мас-гейнер, оскільки він забезпечить більше калорій і не повинен викликати т.зв. «покриття» жировою тканиною. Однак у протилежній ситуації або коли в раціоні просто немає білка, кращим рішенням буде об’ємна їжа, більш багата білком.

Ольга Шевченко

Ольга Шевченко

25-річна пристрасна прихильниця здорового способу життя. Завела свій блог, щоб у своїх статтях пропагувати фізичну активність і здорове харчування.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *