Дієтичні добавки

Чи варто використовувати креатин у вигляді добавки?

Вважається, що креатин є найпопулярнішою добавкою після протеїнових добавок, що пов’язано, серед іншого, з тому що він дуже ретельно науково перевірений і, мабуть, найкращий серед цього типу продуктів. Він природним чином зустрічається в організмі людини, але в невеликих кількостях і використовується, серед іншого, з метою зв’язування білків у м’язах тощо. Креатин позитивно впливає на ріст м’язової тканини, тому його рекомендують людям, які хочуть якомога швидше наростити відповідну м’язову масу. Багато говорять про те, яку користь може принести креатин організму людини, але чому взагалі варто вживати його у вигляді добавки?

Чи міститься креатин у природі в їжі?

Тут можна відповісти відразу – креатин зустрічається в їжі. Однак його кількість і продукти, в яких він міститься, роблять просто неможливим його надходження в організм у великих кількостях (особливо у спортсменів). Варто звернути увагу на кілька популярних продуктів і кількість креатину, який вони містять, щоб чітко показати, що це може бути проблематично:

  • ~ 1 кг. яловичина ~ 5 г креатину;
  • ~ 1 кг. свинина ~ 5 г креатину;
  • ~ 1 кг. лосось ~ 5 г креатину;
  • ~2,5 кг. камбала ~ 5 г. креатин;
  • ~ 50 л молока ~ 5 г креатину.

Однак у різних видах фруктів і овочів креатин міститься в ще менших (слідових) кількостях. Варто відзначити, що приблизно 5 г креатину в день є рекомендованою дозою для більшості людей. Однак з’їдаючи близько 1 кг щодня. м’яса може бути просто неможливо досягти. Особливо у випадку веганів і вегетаріанців, оскільки креатин міститься в ще менших кількостях у молочних продуктах.

Все це означає, що креатин дуже часто використовується у формі добавки, оскільки таким чином можна легко задовольнити добову потребу в креатині. Перш за все, ви можете бути впевнені, що його нестачі в організмі не буде. Однак це можливо лише за допомогою поживних речовин відповідної якості.

Які поживні речовини підтримують дію креатину?

В організмі людини відбувається багато складних процесів і, як і всюди в природі, різні речовини та хімічні сполуки реагують один з одним. Те ж саме стосується креатину, позитивний вплив якого на ріст м’язової маси можна посилити за допомогою спеціальних поживних речовин.

Часто, використовуючи багато поживних речовин і дієтичних добавок одночасно, можна просто максимізувати ефект від тренувань. Якщо ви хочете підвищити ефективність креатину, варто забезпечити організм відповідно збільшеними дозами, наприклад, вуглеводів, BCAA, альфа-ліпоєвої кислоти, аргініну або самої води.

Хоча воду можна купити в будь-якому магазині, для інших поживних речовин, що підтримують дію креатину, варто ознайомитися з пропозиціями спеціалізованих магазинів.

Ольга Шевченко

Ольга Шевченко

25-річна пристрасна прихильниця здорового способу життя. Завела свій блог, щоб у своїх статтях пропагувати фізичну активність і здорове харчування.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *