Здоров'я

Чи є вітамін D3 найважливішим вітаміном?

Вітаміни — це органічні хімічні сполуки, які мають різну структуру, і вони потрібні організму людини для нормального функціонування. Цікаво, що не всі вони природного походження, тому що деякі з них можна отримати синтетичним шляхом, але точно всі вони екзогенні. Це означає, що людський організм не може виробляти їх самостійно, а лише через їжу або інші зовнішні джерела, наприклад сонячне випромінювання.

Йдеться про вітамін D3, який синтезується в організмі людини під впливом сонячного світла. Що про це варто знати? Часто кажуть, що це один із найважливіших вітамінів взагалі. Це правильно? Варто перевірити.

Що таке вітамін D3?

Вітамін D3 – це органічна сполука – холекальциферол, який є одним з вітамінів D і, поряд з вітаміном D2, є двома найважливішими сполуками цієї групи вітамінів. Цікаво, що холекальциферол природним чином зустрічається в організмах тварин і таким чином він також може надходити в організм людини, але в невеликих кількостях. З іншого боку, вітамін D2 міститься в рослинах. Вітамін D3 класифікується як група жиророзчинних вітамінів, як і вітаміни A, E і K.

Однак варто пам’ятати, що найбагатшим джерелом вітаміну D3 є сонячне світло. Саме так організм здатний його виробляти. Це означає, що вітамін D3 насправді виконує прогормонну функцію, хоча традиційно він все ще вважається вітаміном. Також варто пам’ятати, що вітамін D3 має природну стійкість до високих температур і може зберігатися тривалий час.

Це означає, що було створено багато різних дієтичних добавок, які призначені для забезпечення навіть великої кількості вітаміну D3. Це дуже важливо, оскільки дефіцит вітамінів вважається глобальною проблемою.

Чому варто подбати про належний рівень вітаміну D3?

Вітамін D3 має низку корисних властивостей, які не можна ігнорувати. Варто поглянути на деякі з них, щоб зрозуміти, наскільки це важливо і чому варто подбати про його належний рівень в організмі. Хоча він найбільш відомий своїм впливом на скелетну систему (структуру кісток, метаболізм кісток, захист від остеопорозу тощо), він також має властивості, які запобігають раку. Цікаво, що на цьому все не закінчується. Якими ще властивостями володіє вітамін D3?

  • Запобігає біль у м’язах;
  • Підтримує правильну роботу нервової системи;
  • Він може регулювати запалення кровоносної системи.

Але це ще не все. Вітамін D3 також бере участь в метаболізмі багатьох тканин людського організму і позитивно впливає на здатність печінки до регенерації. Крім того, він позитивно впливає на всю імунну систему і може мати вирішальне значення для захисту організму від грипу. Сезонність цього захворювання пов’язана із сезонністю концентрації вітаміну D3 в організмі людини, яка в свою чергу залежить від різного сонячного освітлення в різні пори року.

Усе це змушує подбати про належний рівень вітаміну D3 в організмі. Варто почати перевірку в цьому відношенні, щоб дізнатися, наскільки серйозні його недоліки. Тоді варто підібрати дієтичну добавку, яка допоможе якомога швидше усунути ці недоліки.

Ольга Шевченко

Ольга Шевченко

25-річна пристрасна прихильниця здорового способу життя. Завела свій блог, щоб у своїх статтях пропагувати фізичну активність і здорове харчування.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *