Дієтичні добавки

Бета-аланін як спосіб боротьби з втомою на тренуваннях?

Бета-аланін – це загальна назва 3-амінопропіонової кислоти, яка є органічною сполукою, відповідальною за синтез карнозину в організмі людини. Синтезується в печінці в результаті розпаду урацилу. Саме тому, що він забезпечує синтез карнозину, він настільки популярний, особливо серед людей, які займаються фітнес-індустрією. Крім того, бета-аланін також є однією з кислот, які беруть участь у будівництві білків, і його використання у формі харчових добавок для спортсменів служить, перш за все, для підвищення працездатності організму шляхом впливу на анаеробну енергетичну систему.

Що про це варто знати? В першу чергу це вважається способом боротьби з втомою, яка виникає після тренувань, особливо інтенсивних. Чи справді це ефективна добавка для м’язової втоми? Варто перевірити це.

Бета-аланін і його вплив на синтез карнозину в організмі

Найбільший і найважливіший вплив на синтез карнозину в організмі людини має бета-аланін. Чому це так важливо? Тому що він відповідає за обмеження вироблення молочної кислоти в м’язових тканинах. Як сполука, карнозин природним чином зустрічається в мозку, серці, шлунку, нирках і т.зв швидкоскорочувані м’язи, які використовуються особливо під час короткочасних і інтенсивних фізичних вправ. Але чому так багато розмов про карнозин в контексті бета-аланіну?

Через те, що добавка, що містить карнозин, не засвоюється і просто руйнується під впливом шлункових кислот. Це запобіжить його потраплянню в печінку, де природним чином виробляється карнозин. Це означає, що ви повинні вибрати непрямі добавки, які можливі завдяки бета-аланіну. Однак, завдяки його впливу на збільшення вироблення карнозину, можна відчути менший рівень втоми після тренування, і завдяки цьому можна підвищити ефективність тренувань, кількість повторень вправ тощо.

З цієї причини люди, які хочуть підвищити свою продуктивність під час тренувань, і досі це було для них неможливо через відчуття втоми, можуть вибрати цінну добавку бета-аланіну.

Бета-аланін – це ще не все – варто поєднувати його з креатином

Проте креатин не потребує представлення. Найкраще перевірена та популярна добавка для спортсменів із доведеними ефектами, яка, загалом, сприяє нарощуванню м’язової маси тіла, збільшенню м’язової сили, витривалості тощо. Однак вживання її разом із бета-аланіном благотворно впливає на дію обидві сполуки. Перш за все, збільшується швидкість росту сухої м’язової маси, а разом з тим швидше спалюється жирова тканина – якщо вона присутня в надмірній кількості.

Цікаво, що було показано, що добавки з бета-аланіном і креатином дозволяють побачити ефект приблизно через два тижні регулярного використання обох добавок. Це означає, що все більше людей вирішують використовувати цей тип комбінації у своїх власних добавках.

Ольга Шевченко

Ольга Шевченко

25-річна пристрасна прихильниця здорового способу життя. Завела свій блог, щоб у своїх статтях пропагувати фізичну активність і здорове харчування.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *